Çocuk Bakıcısı Ne Kadar Maaş Alır?

Çocuk Bakıcısı Ne Kadar Maaş Alır?

cocuk-bakicisi

Çocuk bakıcısı, anne, babanın veya herhangi bir aile büyüğünün evde olmadığı zamanlarda, çocuğun tüm ihtiyaçları ile ilgilenen kişidir. Çocuk bakıcı, sorumlu olduğu çocuğunun her türlü beslenme alışkanlıklarından, neler tüketmesi gerektiğinden, gün içinde oluşacak temizlik ihtiyacından, güvenliğinden, ödev takibinden sorumludur. Tüm bunların yanı sıra bakıcı çocuğun okula bırakılıp, alma saatleri ile de ilgilenir. Çocuk bakıcısı, ilgileneceği çocuğun anne ve babadan sonraki en yakını olacağı için özenle seçilmelidir. Çocuklar en yakınındaki kişileri rol model aldığı için hal, hareket ve davranışlarda bu doğrultuda düzenlenmelidir. Aksi takdirde çocuğun ilerleyen dönemlerde agresif, sinirli, ve hoşgörüsüz olması aldığı eğitimle doğru orantılı olacaktır. Peki, çocuk bakıcısı maaşı ne kadardır?

Bakıcı, iletişime açık, hoşgörülü, çocuklarla her koşulda anlaşmayı bilen ve çocukları seven, saygılı, dürüst, sorumluluk sahibi bir kişiliğe sahip olmalıdır. Diğer türlü çocukla iletişimi zayıf olmakla birlikte, olumsuz davranışlara da yol açacaktır.
Çocuk bakıcı ailenin isteklerine göre farklı konularda eğitimli olmak üzere tutulabilir. Ebeveyn kişisel anlamda çocuğun hangi konular üzerinde donanım sahibi olması gerektiğine karar verdiğinde veya gözlemleme sonucunda nelere daha yatkın olduğuna göre çocuk bakıcısı seçimi yapılır.

Çocuk Bakıcısı Maaşı

Çocuk Bakıcısı Maaşı

Çocuk bakıcısı olarak görev alan kişinin maaşı da bu doğrultuda değişmektedir. Eğer çocuğun sportif faaliyetlere yönelmesini istiyorsanız kas gücü yerinde, kondisyonu iyi bir bakıcı adayı uygun olacaktır. Herhangi bir sanat dalı için o konu üzerine eğitim almış ve karşısındakine bilgi katabilme kavramı geniş bir bakıcı ile çalışmanız doğru olur. Çocuğunuzun yabancı dil eğitiminin küçük yaşlardan itibaren gelişmesi için ise Filipinli bakıcı veya diğer yabancı bakıcı uygun olacaktır. Bu kişi sayesinde İngilizceyi ana dili seviyesinde kavramış olur.

Çocuk bakıcı gündüzlü bakıcı olarak belirli mesai saatleri ve iş kavramı içinde çalışabileceği gibi, yatılı bakıcı olarak da görev alabilir. Yatılı bakıcı 7/24 çocuk ve aile ile aynı evi paylaşır. Evde temizlik, yemek ve servis yapmak gibi sorumlulukları yoktur. Çocuk bakıcı ilgilendiği kişinin kirlettiği çamaşır, bulaşıklarından ve yemeğinden sorumludur. Yatılı bakıcı da yine belirli mesai saatleri ve 1 gün izinli olarak çalışır.

Çocuk bakıcısı fiyatları bakıcının yatılı veya gündüzlü olarak çalışmasına, eğitim ve deneyim tecrübesine göre farklılık gösterir. Günümüzde en çok kazanan Filipinli bakıcıdır. Filipinli bakıcı İngilizce eğitimi sağlayacağı için daha çok rağbet görmektedir. Ülkemizdeki bakıcılar ise aynı şekilde eğitim düzeyine ve daha önceki deneyimlerine göre bir kazanç elde eder.

© 2021 Simge Danışmanlık