Çocuk Bakıcısının Özellikleri

Çocuk Bakıcısının Özellikleri

filipinli-cocuk-bakicisi

Çocuk bakıcısı ve bebek bakıcısı çalışan ebeveynlerin en çok ihtiyaç duyduğu hizmet türüdür. İyi bir çocuk bakıcısı çocuğunuzun gelişiminde önemli rol oynar. Güvenilir çocuk bakıcısı, küçük yaşlardan itibaren çocuğunuzun her türlü temel ihtiyacı olan beslenme, tuvalet ve uyku ihtiyacı ile ilgilenecektir. Çocuk bakıcısının özellikleri, iş kalitesi ve eğitimi ebeveynlerin ilk inceleme alanı olmalıdır.

Düzenli bir yemek saatinin olması çocuğun ilerleyen dönemler içinde sağlığını disiplinli ve özenli bir şekilde muhafaza etmesine fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda yabancı bakıcı olarak Filipinli bakıcı, Özbek bakıcı veya Moldovyalı bakıcı çocuğunuzun okul çağından önce yabancı dil öğrenmesine katkıda bulunur.  Yatılı çocuk bakıcı, 7/24 çocuğun yanında kalarak her türlü ihtiyacı ile ilgilenir. Böylelikle ebeveyne çocuk bakımı konusunda daha çok faydası olur.

Güvenilir Çocuk Bakıcısı Nereden Bulunur?

Simge Danışmanlık olarak yıllardan beri çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, özel şoför, temizlik elemanı, oyun ablası, özel aşçı gibi ev veya kurumsal işlerde hizmet veriyoruz. Güvenilir bir insan kaynakları sitesi olarak ihtiyaç doğrultusunda oluşan işveren ile belirli niteliklere sahip iş arayanı ortak bir noktada buluşturup, bir araya gelmesini sağlıyor.

İki tarafında birbirini onaylaması ile güzel bir çalışma ortamı hazırlamayı amaçlayan firmamız kişi veya kişilerin ihtiyacı olan her türlü hizmetle sektörün önce gelen firmalarından biridir. Çocuğunuz veya bebeğiniz için ‘çocuk bakıcısı arıyorum’ diyorsanız firmamızın web sitesi üzerinden yüzlerce iş ilanına ulaşarak aradığınız personele ve elemana kolayca ulaşabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısının Özellikleri

Ebeveyn İle Çocuk Bakıcısı Arasındaki Diyalog Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle ebeveyn, bakıcının artık aileden biri olduğunu ve çocuğunun üzerinde söz hakkına sahip olduğunu kabullenmek gerekir. Özellikle yatılı bakıcı için bu durum daha elzemdir. İki tarafta çocukla ilgili veya herhangi genel bir konuda birbirine oldukça saygılı davranmalıdır.

Çocuk Bakıcısının Özellikleri

Ailenin koyduğu kurallar zamanda bakıcı tarafından mantıklı bir çerçeve etrafında değiştirilebilir. Bu durum hoşgörü ile karşılanmalıdır. Bakıcı ve ebeveyn arasındaki iletişim çocuğun gelişimini de etkileyecektir. Bakıcı sorumluluk sahibi, güvenilir, dürüst ve iletişime açık olmalıdır. Beden dilini ve sözlü iletişim şekillerini ne kadar doğru ve aktif kullanırsa çocuğun eğitimi için ilerleme kaydedilir.

Depresif eğitimden uzak, sıcakkanlı ve iyimser tavırlı bir yaklaşıma sahip olmalıdır.  Kişisel ve bilişsel gelişimi açısından farklı oyunlar türetip çocukla olabildiğince fazla zaman geçirmeye odaklanmalı.

© 2021 Simge Danışmanlık