Oyun Ablası Nedir?

Oyun Ablası Nedir?

cocuk-bakimi-simge-danismanlik

Günümüzde oyun ablalığı, genellikle çalışan anne ve babanın iş hayatından ötürü çocuğunu ihmal etmemesi ve belli başlı kişisel aktivitelerden geri kalmaması adına tüm dünya ülkeleri arasında hızlı bir şekilde yükseliş göstermiştir. Peki oyun ablası nedir? Bakıcılık ile karıştırılmaması gereken oyun ablalığı çocukların hem okul öncesinde, hem de okul sonrası eğitimi için kişisel gelişimine yardımcı olabilecek bir pozisyondur.

Oyun Ablası Nedir?

Genellikle dil bilgisi ileri düzeyde olan, değişik sportif aktiviteler içinde yer alan, müzik, resim veya heykel gibi herhangi bir sanat dalına olabildiğince hakim, donanımlı ve pratik bilgi sahibi olan kişiler tercih edilmektedir.

Oyun ablası, çocuğun okul sonrası tüm gün yanında olabilen, farklı konular hakkında bilgi sahibi olmasında yarar sağlayabilen kişilerdir. Çocuk gelişiminde oldukça hızlı ve tutarlı olarak yol kat edilmesine fayda sağlayan kişidir. Aynı zamanda ailenin ve çalışanın tercihine bağlı olarak yazları veya tatil dönemleri çocuğun yanında kalarak eğitime bu şekilde de devam edebilir.

İyi Bir Oyun Ablası Nasıl Seçilir?

İyi bir oyun ablası çocuğun küçük yaşlardan itibaren düzenli ve verimli bir bilgi, görgü içinde yetişerek; üniversite hayatının ardından, yetişkin bir birey haline geldiğinde daha aktif ve başarılı olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda aile ile iş birliği içinde çocuğun belirli dönemler içinde düşünce sınırlarını, algı kapasitesini ve başarı düzeyini takip eder. İzlenilmesi gereken yöntemler konusunda ebeveynlere yardımcı olur.

Bilhassa çocuk gelişimi için çocuğun hem kendi duvarları arasında, hem de etrafa karşı iletişimini son derece etkilerler.  Oyun ablasının son derece donanımlı olması ve formasyona sahip olması oldukça önemlidir.

Oyun ablasının yardımı ile aileler çocukların ileride karşılaşabileceği pek çok psikolojik ve mental sorunları da erken teşhis yöntemi ile kısa bir süre içinde aşmış olacaktır.

Özellikle günümüzde üniversite öğrencilerinin kendilerine hem tecrübe katması, hem de geçimini sağlayabilmesi adına tercih ettiği bir meslek dalıdır.

Oyun ablası olabilmek için çocuklarla ilgili, anlayışlı, güler yüzlü ve iletişiminin güçlü olması önemlidir. Birçok kritere göre farklılaşabilen bu pozisyon için aradığınız nitelikleri açık bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir. Simge Danışmanlık yardımı ile size uygun oyun ablasını rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bebek bakıcısı da arayanlar bize web sitemizden ulaşabilir.

© 2021 Simge Danışmanlık