Ülkemiz her ne kadar genç nüfusa sahip olsa da bakıma ve bir başkasının yardımına ihtiyacı olan yoğunn bir yaşlı nüfusu barındırmaktadır. Genç nüfusun aktif olarak çalışması, yaş ortalaması belirli bir seviye üzerinde olan sevdiklerimizin ya da herhangi bir hastalığı nedeniyle bir başkasının desteğine ihtiyacı olan hastalarımızın çoğu zaman yalnız kalmasına sebep olmaktadır. İşte bu gibi durumlarda pek çok aileye genel olarak bakıcı olarak nitelendirebildiğimiz elemanlar destek olmaktadır. Yaşlı Bakıcısı seçerken dikkat edilmesi gerekenleri sizinle paylaşacağız!

Yaşlı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Evinde hastalığı ya da yaşı sebebiyle yardıma muhtaç olan bireylere destek sağlamak amacı ile yapılan tüm hizmetler genel olarak yaşlı bakımı olarak adlandırılmaktadır. Hatta son yıllarda bu alanda duyulan ihtiyaç ve nitelikli personel açığı, üniversitelerde ve liselerde yaşlı bakımı bölümü gibi bölümlerin açılmasına sebep olmuştur.

Yaşlı bakımı iş ilanları üzerinden iş arayan kişilerin tercihleri elbette güvenilir ailelerin yanlarıdır. Aynı şekilde aileler de sevdiklerini güvenle emanet edecekleri personellerde ilk önce güvenilir olma özelliklerini aramaktadır. İş arayanların ve ailelerin bu istekleri doğrultusunda hizmet veren danışmanlık firmamız, aynı zamanda ailelerle yardımcı elemanları da en hızlı şekilde kavuşturmaktadır.

Peki aileler yaşlı bakıcısı olarak çalıştıracakları personelin güvenilir ve tecrübeli olduğunu nasıl anlayabilir?

  • Elbette yardımcı personelin referanslarından,
  • İkametgah, sabıka kaydı, nüfus cüzdanı sureti gibi evraklarından,
  • Yabancı uyruklu ise çalışma izni olup olmadığından

güvenilir olup olmadığını anlayabilir. Ayrıca tecrübeli, dikkatli bir bakıcı olduğunu ise birkaç haftalık deneme sürecinden anlayabilir.

Hasta ve yaşlı bakımı çoğu kez birbirleri ile aynı anlamda kullanılsa da hasta bakıcı ile yatılı bakıcı olarak çalışacak kişilerin işleri birbirlerinden farklıdır.

Yaşlı bakıcı olarak çalışacak personelin, dikkatli olması gerektiği gibi yanında kaldığı kişiye arkadaşlık yapması, vakit geçirmesi, konuşması da gereklidir. Bu nedenle aileler bu vasıflara sahip olmanın yanı sıra hem de güvenilir personelleri seçerken oldukça zorlanmaktadır.

İşte bu durumda danışmanlık firmamız, sizleri hiç uğraştırmadan en hızlı şekilde part-time, full-time, gündüzlü veya yatılı yaşlı bakıcı olarak yanınızda çalışacak elemanları sağlamaktadır. Aynı şekilde de bakıcılık iş ilanları arayan kişileri de en güvenli aileler yanında istihdam etmektedir.