Yatılı bakıcı

cropped-yasli-bakici-hizmetleri

YATILI BAKICI

Bakıcı, ihtiyaçlarınıza göre hasta bakıcı ve çocuk bakıcı olarak ayrılır. Günümüzde birçok aile tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Yoğun iş temposu nedeni ile evde çocuğunuz veya yaşlı olan anne ve babanız ile yeteri kadar ilgilenemiyorsanız, profesyonel bakıcı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Çocuk veya hasta bakıcı isteğinize göre gündüzlü ve yatılı bakıcı olarak da çalışabilir.

Yatılı bakıcı arayanlar

Yatılı bakıcı 7/24 evinizde aile bireylerinden biri olarak yaşayacağı için son derece güvenilir olması önemlidir. Dürüst, saygılı, temiz ve titiz, hoşgörülü, iyi iletişim kurabilen, anlayışlı, sabırlı, yaşlıları ve çocuklarla iyi anlaşan bir kişiliğe sahip olmalıdır. İlgileneceği kişi kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan bir yaşlı veya çocuk olacağından onun tüm sorumluluğu bakıcıdadır. Beslenme ihtiyaçları, neler tüketmesi gerektiği, tuvalet ihtiyacı, günlük temizliği, hastane kontrolleri, kullanılacak ilaçlar tüm bunları bakıcı takip edip, aksatmadan yerine getirmelidir. İlgileneceği kişi ile iyi anlaşıp, onun çok yakını olma yolunu seçerse anlaşmaları da bir o kadar kolaylaşır. Bakıcı, yaşlı kişi ile ilgileniyorsa özellikle ilaç kullanma saatlerine oldukça özen göstermeli ve belirli saatlerde kontrolünü sağlamalıdır. Çocuk bakıcısı ise çocuğu evde oluşabilecek tehlikelere karşı koruyup, kişisel gelişimi hakkında yardım sağlamalıdır. Doğru bakıcı seçimi bu konuda çok önemlidir.

Yatılı bakıcı olarak görev alan kişinin de belirli mesai saatleri ve tatil günü vardır. Çalışması için bu mesai saatlerinin dışına çıkıldığında bakıcı için gerekli şartlar sağlanmalıdır. Yatılı bakıcı sorumlu olduğu kişi ile ilgilenmelidir. Bunun yanı sıra yoğun bir şekilde ev işleri ve temizliğe vakit ayırması doğru değildir. Sadece ufak tefek konularda yardımcı olabilir.

Simge Danışmanlık yıllardan beri insanların kişisel veya toplumsal alanları üzerinde ihtiyaç duyduğu bebek bakıcı, çocuk bakıcı, hasta bakıcı, yaşlı bakıcı, özel şoför, aşçı vb. diğer alanlarda hizmet vermektedir. Faaliyetlerini Türkiye’nin her bölgesi ve şehrinde sürdürmektedir. Simge Danışmanlık yılların verdiği tecrübe ve güven çerçevesi ile aranılan nitelikler doğrultusunda işveren ile iş arayanı birleştiren bir adrestir. Siz de Simge Danışmanlık üzerinden dilediğiniz bakıcı işlerine veya aradığınız niteliklere sahip yatılı bakıcı adayına kolaylıkla ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.